Sheppach Woodster LS 600

• dostatečný výkon při 230V, poradila si i se sukovitou borovicí
    • solidní cena
    • dobře zvládá i daleko větší průměry dřeva
    • prakticky nefunkční zarážka dojezdu

Po dlouhém čase mi odešla násada u palice, než bych si koupil novou, raději jsem objednal tento Schteepach a jen lituji toho, že násada neodešla již dříve.
    Jak již kdosi dříve uváděl, zarážka je téměř nefunkční, neboť prokluzuje po kulatině. Ta by měla být zdrsněná. Je otravné, když štípete menší špalíky a větší část dráhy jede naprázdno. Pokusil jsem se to řešit naostřením, ale šroub je z "bláta" a moc jsem si nepomohl. Zakalit nelze - vzhledem k plastům. Takže dodělej si sám. Obdobně si budu muset dodělat provoz na jednu ruku, neboť občas je nutné špalík přidržet.
    Montář podvozku je možné provést sám, jen je nutno montovat jej v opačné poloze. Provedení přední části není zrovna promyšlená pro snadnou montáž původními šrouby, naštěstí jsou přiloženy náhradní. Všechny šrouby na celém podvozku jsou o cca 1 cm delší - nepůsobí to zrovna profesionálně - kam se poděla německá důslednost? Že by to navrhovali nově příchozí opálení inženýři?
    Přes výše uvedené drobnější nedostatky můžu výrobek doporučit, rozhodně se vyplatí.

• , zakoupeno v domacitechnika.cz

• Neůnavný pracant a obrovský pomocník.Zatím naštípáno cca 30 kubíků tvrdého dřeva bez problémů.Zvládne i mnohem větší průměry naž udává výrobce.Zpracování dřeva se stalo zábavou.
    • Vzhledem k masivnosti štípačky působí stojan k ní dodávaný jako poddimenzovaný.

Super pomocník kterého mohu doporučit všem co už se nechtějí dřít sekerou a klíny.

Ušetří hodně práce při štípní dřeva,zejména větších kusů

62 kg

Technické údaje:
* Motor: 230 V/50 Hz
* Příkon: 2 050 W
* Počet otáček: 2 800 ot/min.
* Štípací tlak: 6 t

• solidní cena
    • dobře zvládá i daleko větší průměry dřeva
    • prakticky nefunkční zarážka dojezdu

• poměr cena + výkon
    • uložení el. motoru na obrazcich je pokažde jiné.Který je model LS 600?

Mam zajem o tento produkt.

• Kvalitní mašina Kalač jsem hned zahodil doporučuji všem kdo se již nechce zbytečně dřít
    • Čtyř rameny klín je málo využitelný jen na slabší kusy dřeva

Dobrý silný stroj za rozumnou cenu doporučuji všem

• , zakoupeno v domacitechnika.cz

• Naštípáno 50m3, mašina jede bez nejmenších problémů.
    • Špatně konstruovaný podvozek, při přemisťování je vratká. Ocenil bych o něco vyšší nohy (musím podkládat, abych se nemusel pořád ohýbat při stisku tlačítek - mám 177cm). Také jsem si zhotovil větší štípací kříž a všechna polena štípnu na čtvrtiny jedním "vrzem".

Po třech letech naprostá spokojenost.

Ušetří hodně práce při štípní dřeva,zejména větších kusů

• , zakoupeno v Českázahrada.cz

• Poměr cena výkon
    • Bez problému rozštípe velké tvrdé špalky
    • Skladná
    • Ovládání
    • Bezpečnostní směrnice jsou asi OK, ale ovládat spínač jednou rukou, hydrauliku druhou nesmysl. Spínač je nízko, při mojich192 cm bych si zničil záda.
    • Při štípání kratších špalků při ovládání dvěma rukama dlouhá doba chodu pístu.
    • Páku jsem předělal nad štípačku bez krytu, spínač udělal nožní. Práce je tak rychlá bez ohýbání a jednou rukou volnou.

Naprosto dostačující na štípání špalků o velikosti 50 x 40
    Silná
    Za ty peníze velký pomocník

• , zakoupeno v Penzo.cz

• Cena výkon