Scheppach HL 1200

Otáčky
1450 ot/min
207 kg

• kvalitní a silný stroj, funguje perfektně

veliká spokojenost, kvalitní a bytelné zpracování stroje.

• Opravdu kvalitní štípač dřeva

prostě SCHEPACH

• výkon
    • výrazná úleva od fyzické únavy
    • dobrá manipulace i přes vysokou hmotnost
    • dobrá cena ve srovnání s kvalitou
    • chrániče na ruce dělají vysokým osobám otlaky

Koupila jsem tento štípač příteli k narozeninám a po naštípání cca 8 m3 dřeva (čistý čas přibližně 6 hodin) jsem se dozvěděla, že jsem měla geniální nápad. Vytápíme pouze dřevem celý dům a roční spotřeba je cca 20 m3 dřeva a přesto, že přítel není žádný drobeček (197/130), štípání dřeva byla jeho noční můra. S tímto štípačem noční můra zmizela a doufám, že bude dostatek dřeva na štípání, jinak zřejmě dojde k vykácení a rozštípání sousedova ovocného sadu :-)

Výkon
40 cm
Otáčky
1450 ot/min
207 kg

Štípačka na dřevo HL 1200s je dobrou volbou pro náročné uživatele.

Snadno si poradí s jakýmkoliv typem dřeva, a to až do délky 137 cm.Mohutný tlak 11 tun má základ v nové konstrukci stroje, na které byly použity ocelové plechy o tloušťce až 6 mm, což je v tomto segmentu naprosto unikátní.

Podobně jako u silnějšího typu byla i speciálně vyztužena základna stroje, která má významný podíl na stabilitě a tuhosti celého stroje.Díky tomu má Scheppach HL 1200s delší životnost a výborně odolává všem deformacím při štípání i velmi tvrdých druhů dřeva.

Protože se u tohoto štípače předpokládá práce i s velmi těžkými poleny, je stroj vybaven extrémně nízkou základnou, díky které nemusíte zvedat těžká polena do výšky.Pro kratší polena je stroj vybaven výklopným a dalším odnímacím pracovním stolem.

Ke stroji lze dokoupit přídavný rozšiřovací nebo čtyřramenný klín, které výborně poslouží na dělení silnějších nebo dlouhých polen.Díky technologii Scheppach můžete při štípání ušetřit i mnoho času a elektrické energie.

Základem je velmi vysoká rychlost zpětného pohybu pístu 22 cm/s a druhým prvkem je systém Vario, díky kterému si můžete nastavit pracovní délku pístu podle velikosti polena.

Díky těmto dvěma výhodám zvládnete za jednotku času mnohem více štípacích cyklů než u jiných strojů a práce je mnohem rychleji hotova.Velká kola a transportní madlo dovolují lehkou manipulaci s celým strojem.

3zákazníci nedoporučují produkt

• Asi robustní konstrukce, snad vydrží
    • Záruční opravy fungují dobře - rychlost, jak domluveno, tak provedeno
    • Za ty peníze by měla něco vydržet ...
    • V záruce 2 x reklamace - tekl olej, výměna pístnice, pak přetěsnění
    • Nyní výkyv posuvného štípacího stojanu

Do této štípačky jsem vkládal naděje, ale jsem zklamaný...
    Jinou štípačku jsem nevyzkoušel, tak nedokážu porovnat
    Odpravováno za čtyři roky cca 50 hodin
    Nyní 3 měsíce po záruce další závada - opotřebované plastové vodítka.... a to jsem poctivě mazal posuvný štípací stojan dle návodu... cena vodítek 1800 Kč.... opotřebené po 50 hodinách práce - hrůza
    No rozhodněte se sami, ale já bych už do této značky nešel

• kvalitní a silný stroj, funguje perfektně

veliká spokojenost, kvalitní a bytelné zpracování stroje.

• rychlost stipani
    • na metrove polena nic moc ale kdyz si poradite tak dobry,
    • jenom hoby

cca 1,5 metru dreva za hodinu kdyz se hejbete tak i 2 metry stipacku vlastnim jeden rok a po stipani 120 kubiku se my vitrhala vodici plastova pouzdra na sloupu a vylitaly sroubky,z cerpadla tece olej tak sem ji reklamoval a cekam na vijadreni
    stipacku pouzivam jako profi ale to nejde,jinak provedeni a sila velmy dobra stipal jsem na tom metrove kusy dubu o prumeru 60cm tak to ma silu dobrou ale tedkon vyrabi 15t,cena je prumer,ale kdyz postipete se stipackou 10 meru dreva za rok tak to vam vidrzi dlouho.to je muj nazor ale je to o tom jakej chytnete kus muze byt dobra nebo po par kuubikach se vam rozpadne

• Opravdu kvalitní štípač dřeva

• dobrá cena ve srovnání s kvalitou
    • chrániče na ruce dělají vysokým osobám otlaky

• - dobry vykon
    • - spolahlivost
    • - vysoka poloha rukojeti ( pri mojej vyske 172cm )
    • - zlozite nasadzovanie profi klina ( nutnost prisposobenia otvoru, dotahovaci srob nesedi do otvoru

Po spracovani cca 20m3 tvrdeho dreva dl. 1m vyjadrujem spokojnost s danym vyrobkom spokojnost. Pracoval bez problemov ( nutnost mastenia a kontroly uvolnenych skrutiek a srobov ).

• masivní konstrukce
    • silný tlak který si zatím poradil se vším, co jsem potřeboval
    • příslušenství zdarma
    • snad jen kolečka pro převážení (ten co je vymyslel by si to měl za trest tlačit aspoň 15 minut po zahradě sem a tam).

Za to cenu výborný výrobek, který měl navíc slušné příslušenství a dopravu zdarma. Zatím jsem s ním moc nenaštípal, ale to, co jsem zatím dělal zvládl výborně. Až sleze sníh, rozhodně ho otestuji pořádně.

• , zakoupeno v domacitechnika.cz

Velmi dobrý výrobek se slušným výkonem/cena.

• Cena (12500,-Kč), výkon, spodní plotna hned u země
    • Hmotnost,
    • kolečka mají malý přesah, takže při manipulaci štípačka často drhne o zem (nechá se upravit)
    • Křížový (4-ramenný) klín je u této štípačky prakticky k ničemu, protože část, která se nasazuje na základní klín je tak široká, že dlouhé poleno nadměrně rozevře na půlky a k žádnému čtvrcení nemůže dojít. No a na ta menší polena mi stačí štípací sekera :-D

Měli jsme možnost testovat několik štípaček tohoto typu. Jsou všechny (až na pár méně podstatných detailů) prakticky totožné, takže zvítězila Scheppach HL 1200, protože byla ve své kategorii nejsilnější a nejlevnější. :-)

Štípačku požívám hlavně na velká polena z tvrdého dřeva o délce cca 120cm a někdy (po mírných úpravách stroje) i o průměru cca 70cm, kdy poleno postupně rozkrájíte jako dort. :-D

Nepoužívám pojistné (zubaté) plechy k držení polena, jelikož jsem už párkrát viděl (u jiných značek), jak tyto zůstaly zaryté v kůře nedoštíplého polena a při zpětném chodu pístu (kdy klín zůstal sevřený v polenu) se ohnuly nejen plechy, ale i ramena ovládání pohybu klínu.
    Není to však konstrukční ani materiálová vada, ale opomenutí obsluhy rozevřít ovládací ramena, takže na kladné vyřízení reklamace nečekejte :-D

Používám další různá vylepšení a fígle, ale jsou ještě více v rozporu s bezpečností práce, než v mnou uvedeném případě. Takže to je vše přátelé.

Jsem spokojen tečka